Odpowiednia pielęgnacja włosów

Dbanie o włosy to ciężkie zadanie, jednak przy odpowiednim doborze kosmetyków pielęgnujących, można uzyskać niesamowite efekty. A jak wiadomo, każda kobieta marzy o pięknych i długich włosach, które zachwycą każdego.

Przede wszystkim należy postawić na maski do włosów, które odpowiednio będą regenerować i nawilżać włosy. Przykładem może być tutaj maska do włosów z keratyną. Jest to substancja proteinowa, a jak wiadomo, proteiny są budulcem włosów. Tego typu maska pozwala więc na odpowiednią odbudowę zniszczonej struktury włosa, przez co staje się on silniejszy i ładniejszy w wyglądzie. Odrębną kategorię stanowić może maska do włosów farbowanych. Oprócz właściwości nawilżających i odbudowujących, posiada ona zdolność ochrony koloru włosów. Dzieje się tak dzięki zawartości dobroczynnych ekstraktów i odpowiedniego PH.

Systematyczne stosowanie masek do włosów sprawia, że stają się one jedwabiście miękkie, błyszczące i jednocześnie puszyste. Dobrze jest więc sięgać po nie choćby raz w tygodniu, a w indywidualnych przypadkach, można stosować je niemal po każdym myciu włosów. Dodatkową kategorię, którą można uzupełniać pielęgnacje włosów są kosmetyki z aloesem. Aloes posiada silne właściwości nawilżające, bowiem jest w stanie on wiązać wilgoć w strukturze włosa czy skóry. Dlatego też, warto sięgać po kosmetyki z obecnością tego produktu. Mogą to być również maski do włosów, istnieją jednak także szampony czy też produkty do pielęgnacji skóry. Dzięki temu, kosmetyki z aloesem nadają się na przykład do nawilżania twarzy.

zobacz: http://sklep.elfa-pharm.pl/pl/macadamia/199-dr-sante-maska-do-wlosow-z-olejem-macadamia-i-keratyna-odbudowujaca-ochronna-1000-ml-8588006035209.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *