Naturalne kosmetyki

Współczesne kobiety coraz częściej zadają sobie pytanie o to, czy kosmetyki, które stosują bardziej pomagają czy szkodzą. Związane jest to z często niejasnymi recepturami, które możemy znaleźć na pudełkach kremów do twarzy, ciała czy kosmetyków do włosów.

Dlatego też coraz większą popularność zyskują kosmetyki, których skład oparty jest na naturalnych składnikach, znanych od dawna naszym mamom i babciom. Przykładem takiego powrotu do natury jest zastosowanie różnego rodzaju olejków, od arganowego i kokosowego, po pochodzącego z polskiej łąki olejku łopianowego. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, ale największą popularność uzyskał balsam do włosów z olejkiem łopianowym, posiadający wzmacniające działanie. Innym produktem, po który zapewne sięgnęłyby nasze babcie, a teraz przede wszystkim dbające o urodę kobiety, są różnego rodzaju emulsje z wyciągiem z róży. Na przykład krem przeciwzmarszczkowy z różą zapewnia niezwykle skuteczne działanie, ujędrnia i uelastycznia skórę.kosmetyki-naturalne

Wyciągi z naturalnych, pozbawionych chemii składników odnajdziemy nie tylko w produktach do twarzy i włosów, ale także do naszego całego ciała, które w takim samym stopniu wymaga troski i pielęgnacji. Istnieje cała gama kosmetyków, która oddziałuje korzystnie nie tylko na nasz wygląd, ale i samopoczucie. Nic nie poprawi naszego wyglądu tak jak dobry nastrój. Możemy pomóc sobie w jego wywołaniu na przykład poprzez poranny prysznic, podczas którego użyjemy olejek do kąpieli pobudzający nasze zmysły i ciało. Podczas wyboru kosmetyków warto pamiętać, iż obco brzmiąca receptura nie zawsze musi oznaczać skuteczność, a wręcz przeciwnie- może być szkodliwą substancją chemiczną.

więcej na: sklep.greenpharmacy.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *