Jak dbać o włosy

Mówi się, że mężczyźni posiadają samochody, a kobiety… swoje włosy. W obydwu przypadkach mogą one być powodem do dumy, o ile oczywiście są odpowiednio zadbane.

Jak więc dbać o włosy, aby cieszyć się bujną i lśniącą ozdobą na głowie? Przede wszystkim warto postawić na wzmożoną pielęgnacje włosów odpowiednimi kosmetykami. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku włosów, które są poddawane niszczącym zabiegom, najczęściej właśnie farbowaniu. Wówczas odpowiednim kosmetykiem może być maska do włosów farbowanych. Jej zadaniem jest nie tylko pielęgnacja włosów, ale także odpowiednia ochrona koloru.

Systematycznie stosując maskę do włosów farbowanych można osiągnąć efekt zdrowszych włosów, przy jednoczesnym zachowaniu ładnego koloru włosów na dłużej. Zdarza się również, że za zły stan włosów odpowiada brak odpowiedniego nawilżenia. W tym przypadku idealne okazać się mogą kosmetyki z aloesem. Aloes jest substancją, która posiada naturalne właściwości polegające na wiązaniu wody, a w przypadku włosów, nawilżania struktury włosa.

Odpowiednia pielęgnacja włosów to także dostarczanie włosom protein, naturalnego budulca struktury włosów. Przykładem kosmetyku z proteinami może być maska do włosów z keratyną. Dzięki obecności proteiny jaką jest keratyna, włosy wyglądają na zdrowsze, gdyż keratyna stanowi swego rodzaju rusztowanie dla uszkodzonej struktury włosa. Stosowanie substancji nawilżających, pielęgnujących oraz protein sprawia, że włosy z czasem nabiorą odpowiedniego blasku i zdrowego wyglądu.

więcej na: http://sklep.elfa-pharm.pl/pl/57-green-pharmacy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *