Co zrobić z suchą cerą?

cera suchaPielęgnacja cery suchej polega na stosowaniu kremów natłuszczających, posiadających w swoim składzie witaminę E, masło karite, wyciągi z aloesu oraz glicerol. Ważnym elementem mogą też być maseczki służące do nawilżania, serum oraz kapsułki witaminowe.

Aby zadbać o tego typu skórę, należy stosować kremy z napisem krem cera sucha. Składniki takiego kremu powinny działać stymulująco na wzrost naskórka. Cenione są przede wszystkim: miód meksykański oraz proteiny pszeniczne. Kremy muszą także zawierać roślinne filtry UVA. W tym celu najlepiej sprawdza się krem do twarzy z nagietkiem. Jest on polecany przez rzesze zadowolonych kobiet. Przez wiele osób określany jest nawet jako wybawienie, ponieważ stosowanie tego typu kremu pozwala pożegnać się raz na zawsze z kłopotliwą suchą cerą. Jako dodatkową pielęgnację stosuje się różnego rodzaju maseczki z serum, których używa się poprzez wklepywanie w skórę. Powodują one zatrzymanie wody w najniższych warstwach naskórka, przez co skóra utrzymuje swoją gładkość i jędrność na dłużej.

W okresie zimowym priorytetem powinno się stać nawilżanie skóry przed każdym wyjściem na powietrze. Latem natomiast zalecane jest stosowanie kremów z filtrami, które zatrzymują proces odparowywania wody z naskórka w nadmiernych ilościach, spowodowany wysokimi temperaturami powietrza. W przypadku suchego naskórka powodującego łupież należy używać naturalne szampony bez chemii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *