Co stosować gdy zaczynają wypadać włosy – szampon, maskę czy odżywkę?

Każdemu z nas zależy na tym, by wyglądać jak najbardziej atrakcyjnie, bez względu na to, czy chodzi o mężczyznę czy o kobietę, człowieka młodszego, czy też starszego. Jak nas widzą tak nas piszą i o tym absolutnie nie możemy zapominać.

 

Oczywiście, nie chodzi tu tylko o to, by dbać o siebie w podstawowym zakresie, ale i by postarać się jak najdłużej zachować swoją młodość. Przykładowo, takim wyznacznikiem młodości jest na pewno u każdego z nas bujna czupryna. Problem pojawia się wtedy, gdy włosy zaczynają się przerzedzać. Stają się coraz cieńsze, rzadsze, łamliwe i po prostu wyraźnie widać, że jest ich na głowie mniej, a przynajmniej takie można odnieść wrażenie.

U panów pojawiają się zakola, następnie łysinka na środku głowy, u kobiet z kolei wypadanie włosów przebiega jakby bardziej równomiernie. Tyle, że to właśnie one najbardziej na tym cierpią, bo o ile łysina u mężczyzn traktowana jest jako coś naturalnego, o tyle u kobiet już tak nie jest. W każdym razie, niezależnie od płci, gdy tylko zaczynamy dostrzegać, że coś z naszymi włosami dzieje się niedobrego, trzeba zacząć działać. Na pierwszy ogień powinien pójść jakiś dobry i sprawdzony szampon przeciw wypadaniu włosów. Trzeba stosować go regularnie, przy każdym myciu i dokładnie wcierać w skórę głowy.

Gdy to nic nie da, albo też chcemy jeszcze wzmocnić działanie kosmetyków, nałożona po kąpieli może zostać maska na wypadanie włosów, która także przejawia bardzo dobroczynne działanie na ten problem. Jeżeli chodzi o wypadanie włosów odżywka także może pomóc, ta już jednak musi być dobrze dobrana przez farmaceutę lub kosmetyczkę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *