Aloes w kosmetykach

Producenci wielu kosmetyków, oferują nam coraz częściej serie produktów, które są wzbogacone aloesem. Głównym powodem tego jest fakt, że aloes to roślina o bardzo szerokim spektrum działania, która przede wszystkim bardzo głęboko nawilża i odżywia naszą skórę.

Nadaje się zatem idealnie dla osób, które borykają się z jakimikolwiek problemami swojej cery. Ponadto, kosmetyki z aloesem mają działanie oczyszczające i ujędrniające. Istotną ich zaletą jednak jest fakt, że dostarczają one naszej skórze wiele antyoksydantów, które jak wiemy przeciwdziałają starzeniu się naszej skóry. Preparaty z aloesem, wygładzają cerę, jak również sprawiają, że staje się ona bardziej napięta i elastyczna.

Nie bez powodu więc, coraz więcej kobiet sięga po linie kosmetyków z dodatkiem tej rośliny. Producenci oferują nam swoje produkty, które są przeznaczone dla kobiet dojrzałych, jak również nastolatek. Pamiętajmy także, że aloes łagodzi podrażnienia skóry, co w znacznym stopniu działa przeciwzapalnie. Dodatkowo łagodzi ból, przez co nadaje się idealnie do skóry bardzo wrażliwej, oraz przesuszającej się, zwłaszcza zimą.

Mając zatem bardzo suchą cerę, warto stosować preparaty z aloesem, gdyż nawilża on naskórek, jak również chroni go, przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, przed którym powinniśmy się bronić nie tylko latem, ale także zimą.

Zobacz: http://sklep.elfa-pharm.pl/pl/57-green-pharmacy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *